Splošno o usposabljanju

Gimnastična zveza Slovenije bo 4. novembra 2022 začela izvajati usposabljanje za strokovne nazive:

  • Strokovni delavec 1, športno treniranje, gimnastika – športna,
  • Strokovni delavec 1, športno treniranje, gimnastika – ritmična in
  • Strokovni delavec 1, športno treniranje, gimnastika – velika prožna ponjava.

Razpis za usposabljanje je objavljen tukajUsposabljanje ima za hitro komunikacijo med udeleženci in zvezo ustvarjeno uradno WhatsApp skupino, kateri se je možno pridružiti na povezavi tukaj.

Urnik usposabljanja "Strokovni delavec 1, športno treniranje, gimnastika – športna"

Predavanja bodo potekala na sledečih lokacijah:

  • Fakulteta za šport (bazenska telovadnica), Gortanova ulica 22, Ljubljana,

  • Gimnastični center Ljubljana (gimnastična dvorana), Koprska ulica 29, Ljubljana,

  • Športno društvo GIB Ljubljana, Drenikova ulica 32, 1000 Ljubljana.

danlokacijaurapredmetpredavatelj
petek, 1. 11. 2022Bazenska predavalnica (Fakulteta za šport)16.00–21.00teorija in metodika učenja osnovnih gimnastičnih prvinSebastijan Piletič
telesna pripravaSebastijan Piletič
sobota, 2. 11. 2022gimnastična dvorana (GCL)9.00–20.00krogiDejan Jovanovič
bradlja
nedelja, 3. 11. 2022gimnastična dvorana (GCL)9.00–20.00gredVesna S. Crnjac
konj z ročajiSebastijan Piletič
drog
danlokacijaurapredmetpredavatelj
petek, 8. 11. 2022sejna soba (GCL)15.00–21.00sojenje ŽŠGVesna S. Crnjac
sojenje MŠGEnis Hodžič L.
sobota, 9. 11. 2022gimnastična dvorana (GCL)9.00–20.00preskokAndrej Mavrič
dvovišinska bradlja
nedelja, 10. 11. 2022gimnastična dvorana (GCL)9.00–20.00parterSebastijan Piletič
krogi
seminarske naloge
danlokacijaurapredmetpredavatelj
petek, 4. 11. 2022Fakulteta za šport15.00­­–20.00osnove športne vadbe (GRADIVO 1, GRADIVO 2, GRADIVO 3)dr. Maja Pajek
sobota, 5. 11. 2022Fakulteta za šport9.00–11.00preventivaMitija Samardžija P.
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport11.00–13.00meritve in spremljanje športnikovMitija Samardžija P.
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport14.00–18.00spremljanje vadbenega procesaSebastijan Piletič
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport18.00–19.00delovanje GZSSebastijan Piletič
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport
nedelja, 7. 11. 2022ŠD GIB Šiška09.00–12.00naravne oblike gibanjaRičard Crnjac
nedelja, 7. 11. 2022ŠD GIB Šiška12.30–14.30naravne oblike gibanjaRičard Crnjac

Povezava do YouTube kanala s predstavitvenimi posnetki za premet "naravne oblike gibanja" oz. preko Dropbox povezave.

danlokacijaurapredmetpredavatelj
petek, 12. 11. 2022Zoom15.00–20.00osnove športne vadbe (GRADIVO 1, GRADIVO 2, GRADIVO 3, GRADIVO 4)doc. dr. Armin Paravlič
sobota, 13. 11. 2022Zoom09.00–14.00osnove medicine športadr. Eva Uršej
sobota, 13. 11. 2022Zoom15.00–20.00psihosocialne osnove športaIztok Žilavec
nedelja, 14. 11. 2022Zoom15.00–17.00odgovornost in zakonodaja v športuizr. prof. dr. Janez Vodičar
sobota, 27. 11. 2022Zoom09.00–14.00pedagogika in didaktika (GRADIVO 1, GRADIVO 2, GRADIVO 3)Katarina Bizjak Slanič

 

Urnik usposabljanja "Strokovni delavec 1, športno treniranje, gimnastika – ritmična"

Predavanja bodo potekala na sledečih lokacijah:

  • Fakulteta za šport (bazenska telovadnica), Gortanova ulica 22, Ljubljana,

  • Gimnastični center Ljubljana (več lokacij), Koprska ulica 29, Ljubljana,

  • Športno društvo GIB Ljubljana, Drenikova ulica 32, 1000 Ljubljana.

Izpit iz splošnih in skupnih vsebin

Izpit za usposabljanje za pridobitev naziva, 1. rok

Izpit iz splošnih in skupnih vsebin bo v ponedeljek, 6. decembra 2022, z začetkom ob 20. uri in bo potekal preko Zoom povezave. Dostop je mogoč preko sledeče POVEZAVE, z ID 883 2002 3283 in geslom cJAq9f.

Izpit za usposabljanje za pridobitev naziva, 2. rok

Izpit iz splošnih in skupnih vsebin bo v četrtek, 9. decembra 2022, z začetkom ob 20. uri in bo potekal preko Zoom povezave. Dostop je mogoč preko povezave, z ID 865 4451 6813 in geslom 040596.

Izpit za usposabljanje za pridobitev naziva, 3. rok

Izpit iz splošnih in skupnih vsebin bo v sredo, 22. decembra 2022, z začetkom ob 20. uri in bo potekal preko Zoom povezave. Dostop je mogoč preko povezave, z ID 830 9454 6542 in geslom 146899.

Izpit za usposabljanje za pridobitev naziva, 4. rok

Izpit iz splošnih in skupnih vsebin bo v sredo, 12. januarja 2023, z začetkom ob 20. uri in bo potekal preko Zoom povezave. Dostop je mogoč preko povezave, z ID 821 0271 0721 in geslom 521379.

DANURALOKACIJAPREDMETPREDAVATELJ
petek, 1. oktober 202216.00–17.00sejna soba, Gimnastični center Ljubljanauvodna predstavitev tečajaUrša Cvetko Rebov
petek, 1. oktober 202217.00–19.00sejna soba, Gimnastični center Ljubljanazgodovina ritmične gimnastikeTinka Leskovec
petek, 1. oktober 202219.10–21.00sejna soba, Gimnastični center Ljubljanaizrazoslovje v ritmični gimnastikiTina Čas
sobota, 2. oktober 202212.00–16.00velika telovadnica, ŠD GIB Šiškatehnika in metodika učenja elementov s kolebnicoViktorija Rus
sobota, 2. oktober 202216.00–20.00velika telovadnica, ŠD GIB Šiškatehnika in metodika učenja elementov z žogoMojca Rode
nedelja, 3. oktober 20229.00–13.00velika telovadnica, Gimnastični center Ljubljanatehnika in metodika učenja elementov gibanja s telesomAlena Yakubouskaya
nedelja, 3. oktober 202213.30–15.30velika telovadnica, Gimnastični center Ljubljanaelementi valovitih gibanj s telesomMarjeta Kline Suzič
nedelja, 3. oktober 202216.00–20.00velika telovadnica, Gimnastični center Ljubljanatehnika in metodika učenja elementov z obročemAna Rebov
petek, 15. oktober 202215.30–18.00telovadnica Zvezdica, ŠD GIB Šiškaakrobatika v ritmični gimnastikiMitija Samardžija Pavletič
petek, 15. oktober 202218.15–21.00telovadnica Zvezdica, ŠD GIB Šiškaosnove baletaMaja Doria
sobota, 16. oktober 20229.00–12.00sejna soba, Gimnastični center Ljubljanasodniška pravila v ritmični gimnastiki – izvedba (E)Tina Čas
sobota, 16. oktober 202212.30–15.30sejna soba, Gimnastični center Ljubljanasodniška pravila v ritmični gimnastiki – težavnost (D)Tina Čas
sobota, 16. oktober 202216.00–20.00velika telovadnica, Gimnastični center Ljubljanatehnika in metodika učenja elementov s kijiTina Čas
nedelja, 17. oktober 20229.00–13.00velika telovadnica, Gimnastični center Ljubljanaskupinska sestava brez rekvizitaOlga Mancevič
nedelja, 17. oktober 202214.00–18.00velika telovadnica, Gimnastični center Ljubljanatehnika in metodika učenja elementov s trakomAlena Salauyova
sobota, 23. oktober 20229.00–12.00sejna soba GZS, Gimnastični center Ljubljanaizpit (teoretični del) Urša Cvetko Rebov
sobota, 23. oktober 202213.00–16.00tribuna v 1. nadstropju, Gimnastični center Ljubljanaizpit (praktični del)Urša Cvetko Rebov
Viktorija Rus

Pogoji:

  • Pogoj za pristop k izpitnim obveznostim je najmanj 80% prisotnost na praktičnih in teoretičnih predavanjih tečaja posebnih vsebin.
  • Pogoj za pristop k izpitnim obveznostim je pozitivno ocenjena seminarska naloga.
  • Izpit je sestavljen iz praktičnega in teoretičnega dela.
  • Izpit se ocenjuje kot »opravil« ali »ni opravil«
  • Na praktičnih predavanjih mora imeti kandidatka s seboj primerno športno opremo ter vse svoje rekvizite (kolebnica, obroč, žoga, kiji, trak).
  • Po uspešno končanem tečaju dobi kandidatka naziv Strokovni delavec 1, športno treniranje – ritmična gimnastika.

Dodatno gradivo za pripravo na izpit:

danlokacijaurapredmetpredavatelj
petek, 5. 11. 2022Fakulteta za šport15.00­­–20.00osnove športne vadbe (GRADIVO 1, GRADIVO 2, GRADIVO 3)dr. Maja Pajek
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport9.00–11.00preventivaMitija Samardžija P.
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport11.00–13.00meritve in spremljanje športnikovMitija Samardžija P.
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport14.00–18.00spremljanje vadbenega procesaSebastijan Piletič
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport18.00–19.00delovanje GZSSebastijan Piletič
sobota, 6. 11. 2022Fakulteta za šport
nedelja, 7. 11. 2022ŠD GIB Šiška09.00–12.00naravne oblike gibanjaRičard Crnjac
nedelja, 7. 11. 2022ŠD GIB Šiška12.30–14.30naravne oblike gibanjaRičard Crnjac

Povezava do YouTube kanala s predstavitvenimi posnetki za premet "naravne oblike gibanja" oz. preko Dropbox povezave.

danlokacijaurapredmetpredavatelj
petek, 12. 11. 2022Zoom15.00–20.00osnove športne vadbe (GRADIVO 1, GRADIVO 2, GRADIVO 3, GRADIVO 4)doc. dr. Armin Paravlič
sobota, 13. 11. 2022Zoom09.00–14.00osnove medicine športadr. Eva Uršej
sobota, 13. 11. 2022Zoom15.00–20.00psihosocialne osnove športaIztok Žilavec
nedelja, 14. 11. 2022Zoom15.00–17.00odgovornost in zakonodaja v športuizr. prof. dr. Janez Vodičar
sobota, 27. 11. 2022Zoom09.00–14.00pedagogika in didaktika (GRADIVO 1, GRADIVO 2, GRADIVO 3)Katarina Bizjak Slanič